Hadi Balkona Çıkalım Bi Nefes Alırız

İnsanların hayatlarında dönüm noktaları vardır hani, bir eşikten sonra her şey değişir. Benim hayatımın dönüm noktalarından ilki, hayatın kasvetinden kaçmak için yazmaya karar vermekti. Bir sürü fikrim, bir sürü konu hakkında yorumum vardı ama; zihnimde dağılmış tespih tanesi gibi duruyordu hepsi.

Kendime yaptığım en büyük iyilik de yine yazmaya başlamaktı diyebilirim bu yüzden. Yazmaya başlamadan önce daha huysuz daha sorunlu daha günahkar daha ham biriydim. Bir nevi kendin ile konuşmak olan yazma eylemi, bana kendimi daha iyi tanıma fırsatı da verdi. Ben yaramla dertleştim siz okudunuz anlayacağınız.

Düşüncelerimin karalanmış kareli matematik defterlerinden bilgisayara taşınması, oradan da kitap olarak karşımda duruyor olması takdir edersiniz ki benim için diğer bir dönüm noktası. Yeni bir pencere açıldı ufkumda ve ben o istikamete bakmak için çok heyecanlıyım.

Bana bu yeni pencereyi açan sayın Hikmet Kızıl hocama öncelikle bana güvendiği için çok teşekkür ederim. Manen hep yanımda olmakla kalmadı sağ olsun kitabın ön sözünü de yazdı. Onunla da kalmadı kitabın editörlüğünü yaptı. Ne zaman “yok benden bir şey olmaz” desem önüme geçti, durdurdu. Hakkını ödeyemem kendisine minnettarım. Bu kitabın çıkmasında benim kadar emeği var kendisine çok teşekkür ederim.

Çok duygusalım bugün. Sevinçten daha öte bir duygu. Bunu nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum ama uzun zamandır beni okuyan dostlarım beni anlayacaktır eminim. Dokunsanız ağlarım gibi…

Sizlere nazımın geçtiği düşünerek iki ricam olacak. Birincisi imzalı kitap konusunda beni affetmeniz. Takdir edersiniz ki herkese bunu yapmam imkânsız. Seçip yapmak belli kişilere göndermek de bana adil gelmiyor açıkçası. İkinci ricam da kitabın duyurusunu profillerinizden yaparsanız, sesimi duyurmak adına büyük bir adım atmış oluruz.

Kitap denemelerden oluşuyor. İçinde hayatın sırrı yok ama; bittiği zaman kendinizi tıpkı balkona çıkmış gibi rahatlamış hissedeceğinizden eminim. Kafanıza taktığınız, sizi yoran şeylerin ne kadar suni olduklarının fotoğrafını çekmek istedim inşallah başarmışımdır.

Satın almak isteyenler aşağıdaki fotografda yer alan kitap sitelerinden alabilir. Toplu alım yapmak isteyenler de özelden bana ulaşabilir.

Yanımda olan destek veren herkese çok çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız iyi ki yolum sizlerle kesişmiş…

Yoo ağlamıyorum gözüme bi şey kaçtı…

Ezgi AKGÜL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: KOPYALANAMAZ!.. Dibace.Net yayınlanan tüm fikir ve yazıları korumaktadır! Lütfen site editörüne başvurunuz...