Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Sevgili dostlar;

Ramazan Bayramınız kutlu olsun demek, çok kolay. İşte bir cümleyle yazıp geçtim.

Ancak, dünyanın her bir yanında, Müslümanlar can pazarında hürriyet mücadelesi verirlerken, kadınlar verdikleri namus mücadelesinde çaresiz mağlup olurlarken, gözü yaşlı bebeler ne olup bittiğini anlamadıkları için olup bitenleri gözyaşlarıyla tel’in ederlerken, bayramınız kutlu olsun demeye aslında dilim varmıyor ki.

Her gün ekranlarda pandemi belasından ölen 300.000 insan için ağıtlar yakılıyor, devletler daha fazla can yanmasın diye seferber olmuşlar, olsunlar elbet.

Ancak aynı devletler; her gün Suriye’de, Filistin’de, Yemen’de, Libya’da, Irak’ta neredeyse 300.000 masum insan öldürülürken, evleri başlarına yıkılırken, çocuklar anasız babasız ortalık yerde kendi başlarına bırakılırken, nedense sessizliği tercih ediyorlar.

Onları anladım ben, onlar görevlerini yapıyorlar. Benim anlamadığım bu tiyatroda Müslüman devletlerin de rol almasıdır. Bu durumda bayramınız mübarek olsun demeye nasıl varsın ki dilim…

Bütün bunlara rağmen yine de bayramınız mübarek olsun. Yüce Mevlam bundan sonraki bayramlarda yüzümüzü güldürsün. O bayramları Müslümanların zulümden kurtuluşu ile birlikte çifte bayram olarak kutlamayı bizlere nasip eylesin…

Rüştü KAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir