Site Kuralları

  • Blog’da paylaşılan içerikler sitenin sahibi ve kurucusu Muaz Ergü tarafından ve misafir yazarların katkısıyla oluşturulmakta ve paylaşılmaktadır. İçeriklerin her hakkı yazarlara ait olup, kaynak gösterilerek istenilen platformda kullanılabilir.
  • Sitemizde yayınlanan yazılar yazarlarının bilgisi ve izni ile yayınlanmaktadır. Sitemizde paylaşılan yazıların daha önce veya eş zamanlı olarak veya daha sonra başka web site/sitelerde yayınlanmış olması yazıların yazarlarını bağlar. dibace.net böyle durumlardan kayanaklanabilecek herhangi bir hukuki mesuliyet kabul etmez.
  • Sitemiz ahlaki kurallara uymayı taahhüt eder. Küfür, hakaret barındıran içeriklerin, rencide edici ve müstehcen ifadelerin, görsellerin ve yorumların yayınlanması yasaktır. dibace.net yönetimi bu kuralları ihlal ettiği anlaşılan yazıları herhangi bir zamanda kaldırma hakkını saklı tutar.
  • Bu blogda sağlanan tüm içeriklerde hiç bir siyasi ve ideolojik amaç güdülmez. İçerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.
  • Bu blogun sahibi ve/veya yöneticisi, bu sitedeki hiçbir yazının ve bilginin doğruluğu veya eksiksizliği ile ilgili hiçbir beyanda taahütte bulunmaz. Yazıların içeriğinden kaynaklanabilecek herhangi bir hukuki/cezai sorumluluk yazarları bağlar. dibace.net bu bilgilerdeki herhangi bir hata veya eksiklik, bu bilgilerin kullanılabilirliğinden, bu bilgilerin gösterilmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hukuk ihlali, hayati kayıp, yaralama, yaralanma veya maddi manevi zarara ilişkin bir sorumluluk kabul etmez.
  • dibace.net’de yayınlanan yazılara yapılan yorumlar genel denetimden geçerek yayınlanmaktadır. Yapılan her yorum şahsın kendi fikri olup, her türlü cezai ve hukuki sorumluluk kendisine aittir. Bu nedenle yayınlanan yorumlardan dolayı hiçbir cezai ve hukuki sorumluluk kabul edilmemektedir. Yapılan yorumların silinmesi dibace.net sayfasının genel yorum kurallarına uymadığı takdirde mümkündür.
  • Yazılar ve yorumlar genel ahlaka, etik kurallara, yasa ve yönetmeliklere uygun olmalıdır.
  • Bu kullanım şart ve koşulları herhangi bir şekilde her hangi bir zaman ve önceden haber vermeksizin değişebilir.

Telif Hakkı ve Yazar Sözleşmesi

dibace.net’de yazıları yayınlanan Yazar(lar):

a) Editör’e gönderilen makalenin yazar(lar)ın özgün çalışması olduğunu,

b) İlgili yazarların bu çalışmaya bireysel olarak katılmış olduklarını ve bu çalışma için her türlü sorumluluğu aldıklarını,

c) Tüm yazarların sunulan makalenin son halini gördüklerini ve onayladıklarını,

d) Makalede bulunan metnin, şekillerin ve dokümanların diğer şahıslara, kurum ve kuruluşlara ait olan Telif Haklarını ihlal etmediğini,

Buna rağmen yazar(lar)ın veya varsa yazar(lar)ın işvereninin

a) Patent hakları,

b) Yazar(lar)ın gelecekte kitaplarında veya diğer çalışmalarında makalenin tümünü ücret ödemeksizin kullanma hakkı, kendi amaçları için çoğaltma hakkı gibi fikri mülkiyet hakları saklıdır. Yazar(lar) makaleyi çoğaltma, postayla veya elektronik yolla dağıtma hakkına sahiptir.

Yazar(lar), telif hakkı ihlali nedeniyle üçüncü şahıslarca, kurum ve kuruluşlarca istenecek hak talebi veya açılacak davalarda Dibace.net’in hiçbir sorumluluğunun olmadığını, tüm sorumluluğun yazar(lar)’ın kendilerine ait olduğunu taahhüt ederler.

Ayrıca Yazar(lar) makalede hiçbir suç unsuru veya kanuna aykırı ifade bulunmadığını, araştırma yapılırken kanuna aykırı herhangi bir malzeme ve yöntem kullanılmadığını ve etik kurallara uygun hareket edildiğini taahhüt ederler.